Moje życie w stadzie

Autorka:

Anna Przybylska

Premiera:

29 maja 2023
90,00
Udostępnij

Rok wydania:

2023

Ilość stron:

352

O czym jest ta książka? Jest takim moim katharsis….i faktycznie, stała się moim ulokowaniem emocji, uczuć, wszystkiego co mną targało w danym momencie, mimo, że czasami trochę było przestudzone, to jednak może trochę w innym wydaniu, ale jednak stale aktualne.

 

A więc o czym? Krótko mówiąc o miłości. O miłości tej, którą znałam i tej, którą dopiero odkrywałam. O miłości do dzieci, do mężczyzny, do psów. A może nie tylko o miłości….o próbie zrozumienia, znalezienia swojej drogi, trochę o tolerancji, o strachu, o cierpieniu.O tym co przeżyłam, o tym że przetrwałam, o tym dlaczego dzisiaj jestem tu, dokładnie w tym miejscu, bo tak mną kierowało życie, tak mnie ukształtowała rzeczywistość, czasami smutna, czasami wręcz bolesna, ale czasami wyrozumiała i przepełniona miłością.

Anna Przybylska, doktor nauk o ziemi, wieloletni pracownik Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu, kontynuująca pracę naukową jak i również edukacyjną na kierunkach behawiorystycznych zarówno na licznych uczelniach w Polsce jak również w ramach własnej marki. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji, oraz organizatorką wielu konferencji między innymi z zakresu dobrostanu zwierząt. W chwili obecnej zajmująca się badaniami dotyczącymi zachowań stadnych psów jak również szeroko pojętej psychologii zwierząt oraz relacji z człowiekiem. W ostatnich latach zafascynowana prawem zwierząt, co jednoznacznie widać w realizowanych szkoleniach z zakresu biegłego sądowego oraz mediatora sądowego. Żyjąca zgodnie z zasadą, że mądry człowiek wie, jak mało jeszcze wie. Prywatnie żona i matka dwójki niesfornych, ale uroczych tworów przejściowych występujących w środowisku naturalnym jako nastolatki.

Michał Burtowy - Adwokat

Źródłem mocy tej książki jest to że pisze ją samo życie. Dzięki temu to opowieść jedyna w swoim rodzaju: literatura faktu, osobisty pamiętnik - a zarazem fachowy poradnik pióra wybitnej ekspertki. To hołd dla walki o życie i woli przetrwania.

 Zuza Ogrodowczyk • Behawiorysta Psów • Opus Magnum

Jeśli szukasz gotowego przepisu na prowadzenie psiego hotelu - odłóż tę książkę z powrotem na półkę. Mimo, że znajdziesz w niej sporo wiedzy na temat pracy z grupą psów, to to nie jest z całą pewnością instrukcja do czegokolwiek. Z psiego punktu widzenia jest to przelany na papier (w formie obyczajowej) ogrom wiedzy o psach. Jest to historia o przekraczaniu granic i prześciganiu własnych ideałów. Dodatkowo jest to pozycja bardzo prywatna, mówiąca nie tylko o tym jak wygląda życie z wieloma psami, ale tez o tym jak wygląda połączenie jej z miłością do dzieci, męża i samej siebie. Przelana prosto z serca na papier treść ma wątki szczęścia, ale także gorzkiego smutku. Na pewno niejednego poklepie po plecach w geście popularnego stwierdzenia „zawsze mogło być gorzej” Książka zarówno dla tych którzy z psami pracują, jak i dla człowieka lubiącego wzruszające historie opisujące piękne i straszne chwile z niecodziennego życia.

 1. Wprowadzenie.
 2. Na początku był chaos. 
 3. Ania w krainie zwierząt.
 4. Awersji mówię nie. 
 5. Terapia psami.
 6. Wyższa Szkoła Mobbingu.
 7. Dzień jak co dzień. 
 8. Kodeks dobrych praktyk. 
 9. Ach te Internety, czyli media społecznościowe przyjmą wszystko.
 10. Ach te ambicje!!!
 11. W głąb siebie.
 12. Edukacja moja i innych.
 13. Hotel to moja rodzina, hotel to my.
 14. Dobre życie z psem.
 15. O rzeczach zwykłych i nie zwykłych. 
 16. Mój behawioralny świat.
 17. Money, money, money.
 18. Siódme: Nie kradnij!
 19. Przypadki wybrane.
 20. Stado. 
 21. Tych klientów nie obsługujemy.
 22. Partnerstwo i współpraca.
 23. Wszystkim nie dogodzisz.
 24. W świecie sporu, czyli między prawdą a kłamstwem.
 25. Wakacje.
 26. Dopsienie.
 27. Na zielonych łąkach, za Tęczowym Mostem.
 28. Ania i Marcin – historia prawdziwa.